Her bir kişi uçuş sırasında yanına kişisel eşyalar hariç sadece bir adet el bagajı alabilir. El bagajının azami ağırlığı 8 kilogram, boyutları ise 55x35x25cm olmalıdır.

El bagajı dışında, kargo bölümünde taşınacak tüm yük ve bagajlarınızın toplam ağırlığı Corendon Airlines ile yapılan Hollanda ve Belçika uçuşları hariç tüm uçuşlarda eğer rezervasyonları tur operatörleri üzerinden yapıldıysa 20 kilogramı geçmemelidir.

corendonairlines.com internet sitemiz üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonlarda ise kargo bölümünde taşınacak tüm yük ve bagajlarınızın toplam ağırlığı tarifelere göre farklılık göstermektedir.

Eco tarifemizde serbest bagaj hakkı yoktur.

Flex tarifemizde 20 kilogram bagaj hakkınız vardır.

İzmir, Kayseri, Ankara, Edremit Adana, Trabzon, Diyarbakır çıkış ve varışlı uçuşlarımıza özel, Flex tarife için 30 kilogram bagaj hakkınız vardır.

Premium tarifemizde 25 kilogram bagaj hakkınız vardır.

İlave Bagaj Nasıl Satın Alabilirim?

İhtiyaç hâlinde corendonairlines.com adresinden ilave bagaj satın alabilirsiniz.

Fazla bagaj ücreti ödense bile, 1 parça bagajın ağırlığı 32 kilogramı aşmamalıdır. Bu kuralı göz önünde bulundurarak aynı rezervasyon altındaki toplam bagaj hakkınızı istediğiniz kadar bagaja paylaştırabilirsiniz ya da tek bir bagajda taşıyabilirsiniz. Uçağa geçiş kapılarında tespit edilecek tüm standart dışı ve etiketsiz el bagajları için cezai yaptırım uygulanacaktır.

Bagaj hakkı aşılır ise belirtiğimiz havalimanı ek bagaj ücreti talep edilir. Önceden ek bagaj hakkı almanızı tavsiye ederiz.

Yolcu Bagajımda Neler Taşımalıyım?
Yolcu bagajının içeriği giyim eşyasından oluşmalıdır. Değerli evrak, para, ziynet eşyası, elektronik alet, akıcı ve patlayıcı eşyalar bagaj içinde taşınmamalıdır.

Paket Online
+5 kg 15 EURO
+10 kg 25 EURO
+15 kg 40 EURO
+20 kg 50 EURO
+25 kg 60 EURO
+30 kg 75 EURO
+35 kg 90 EURO
+40 kg 100 EURO

*Maksimum kişi başı bagaj 40 kg olabilir
*Satın alınan bagaj hakkı üzerindeki her 1 kg için havalimanında kilo başına ilave 10 € tahsil edilir.
*ONQ uçuşları hariçtir.

Bebeklere (2 yaş ve altı) ücretsiz bagaj hakkı ve koltuk verilmez. Sadece Almanya, Avusturya ve İsviçre çıkışlı ve varışlı uçuşlarda bebeklerin 10 kilogram bagaj hakkı vardır.

Bebeklerin el bagajı hakları yoktur ancak bebekler için bez ve mama içermesi kaydıyla el bagajı boyutlarını geçmeyecek şekilde 1 adet çanta uçağa kabul edilir. Toz mamalar için kabin memurlarımız ücretsiz sıcak su sağlamaktadırlar. Kabine alınacak hazır mamaların kapları (şişe/biberon) 100 mililitreyi aşmayacak şekilde toplamda 10 adet kabul edilmektedir.

Bebek Koltukları ve Taşıma Sepetleri Hakkında
Bebek başına 1 adet bebek arabası (ikizlerde ikiz bebek arabası da dâhil olmak üzere) ya da 1 adet bebek koltuğu/bebek taşıma sepeti sadece kargo bölümünde taşınacak şekilde ücretsiz olarak kabul edilir.

Bebek koltukları ve bebek taşıma sepetleri, güvenlik kuralları sebebi ile kabinde kabul edilmemektedir. Bebek koltuklarının ya da bebek taşıma sepetlerinin kabinde sabitlenmesi mümkün değildir.

Bir bebek için ikinci bebek arabasının veya hem bebek arabası hem de bebek koltuğunun ücretsiz olarak taşınması mümkündür fakat ikisinden birinin ağırlığı yetişkinlerin toplam bagaj hakkından düşülür.

Bebek seyahat yatakları ücretsiz olarak taşınır fakat ağırlığı toplam bagaj hakkınızdan düşülür. 

Havalimanına varışta bagajın alınması yolcunun kendi sorumluluğundadır. Bagajı sadece etiket kısmında ismi yazılı bulunan yolcu alabilir.

Corendon Airlines uçuşlarında, özel bagajlarda kg başına aşağıda belirtildiği şekilde ücret alınır.

DALIŞ EKİPMANLARI 30 EURO
ŞİŞME BOT 30 EURO
BODY BOARD 30 EURO
KAYAK EKİPMANI 30 EURO
SURF TAHTASI - SU KAYAĞI 40 EURO
30 KG ALTI PLANÖR EKİPMANI
40 EURO
30 KG ÜSTÜ PLANÖR EKİPMANI 100 EURO
BİSİKLET (Bataryasız) 25 EURO
SCOOTMOBILE (Doktor Raporsuz)  100 EURO
KANO 50 EURO
YAMAÇ PARAŞÜTÜ EKİPMANI 100 EURO
SİLAH ve MÜHİMMATLAR (SADECE SPORTİF AMAÇLI) 50 EURO
BALIKÇILIK MALZEMELERİ 25 EURO
GOLF BAGAJI - 15 KG’A KADAR 15 EURO
15 KG’I AŞAN GOLF BAGAJLARI 7 EURO/KG
Fazla Bagaj - Geniş Aralıklı Koltuk Ücretlendirmeleri
GİDİLECEK ÜLKE FAZLA BAGAJ GENİŞ KOLTUK 2abc/3/4/5 SEAT
BATI AVRUPA €7  *€17 / €15**  €10
DOĞU AVRUPA €5 €5 €5
RUSYA €8 *€17 / €15** €10
İRAN $7 $15 $10
İSRAİL $7 $5 $5
KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN
€8 $15 $10
KABİNDE EVCİL HAYVAN ***20 EURO / 30 EURO****
KARGODA EVCİL HAYVAN 40 EURO

BATI AVRUPA ÜLKELERİ: BELÇİKA, HOLLANDA, DANİMARKA, FRANSA, ALMANYA, İTALYA, NORVEÇ, İSVEÇ, FİNLANDİYA, İSVİÇRE

DOĞU AVRUPA & ORTA DOĞU ÜLKELERİ: POLONYA, ESTONYA, LİTVANYA, HIRVATİSTAN, ARNAVUTLUK, KOSOVA, ROMANYA, SLOVAKYA, ÇEK CUMHURİYETİ, SLOVENYA

* ilk sıra koltuklar için geçerlidir - 1abc-2def
** Orta çıkıştaki koltuklar için geçerlidir. - 16/17.sıra
*** Hollanda giriş/çıkış dışındaki destinasyonlarda geçerlidir.
**** Hollanda çıkış/varışlı destinasyonlarda geçerlidir.

* Hollanda/Belçika ve Almanya (sadece internetten satın alınmış ve Eco tercihli yolcularımız için geçerli) girişli ve çıkışlı uçuşlarımızla uçan bütün yolcularımızdan el bagajı dışındaki bagajlar için ücret talep edileceğini hatırlatmak isteriz.

* Corendon Airlines uçuşlarında standart bagaj hakları tur operatörü ve varış meydanına göre değişiklik göstermektedir. Bagajınız ile ilgili haklarınızı öğrenmek için tur operatörünüzden detaylı bilgi alabilirsiniz

* Kalkışınızdan 5 saat öncesine kadar internet üzerinden ilave bagaj rezerve edebilirsiniz. Eğer kalkışınıza 5 saatten az kaldıysa bagajlarınızı ilave etmek istediğiniz taktirde, sadece havalimanından yaptırabilirsiniz.

* Tur paketi ve sadece koltuk satın alan yolcularımız için geçerlidir.

* Sadece Hollanda girişli ve çıkışlı Corendon Airlines uçuşlarında geçerlidir (Diğer hava meydanları için geçerli değildir).

* İnternet sitesi üzerinden alınan bagaj limiti 80 kilo’ya kadar çıkarılmıştır.

Website kgs→
Havalimanı kgs↓
0 kg 20 kg 30 kg 40 kg 50 kg 60 kg 70 kg 80 kg
0-20 kgs € 35 - - - - - - -
21-30 kgs € 45 € 25 - - - - - -
31-40 kgs € 55 € 35 € 25 - - - - -
41-50 kgs € 65 € 45 € 35 € 25 - - - -
51-60 kgs € 75 € 55 € 45 € 35 € 25 - - -
61-70 kgs € 85 € 65 € 55 € 45 € 35 € 25 - -
71-80 kgs € 95 € 75 € 65 € 55 € 45 € 35 € 25 -
Özel Bagajlar
Ücretsiz
Bisiklet Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Sörf Tahtası Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Kano Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Dalış Ekipmanları Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Golf Bagajı Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Şişme bot Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Body Board/Kayak Ekipmanı Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Yamaç Paraşütü Ekipmanı Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
Askılı Planör Bagaj kilosuna ilave edilerek satın alınır
**AVIH € 40
**PETC € 30

**Bu uygulamaya dahil değildir.
**Bu uygulamaya dahil değildir.
* Bu uygulama ile; daha önceden bildirimi yapılan, Özel bagaj kapsamına giren ve farklı ücretlendirmeye sahip olan ekipmanları olan yolcularımız, bu ekipmanlar için de bagaj kilosu satın alacaklardır.
Örneğin; yolcunun 1 adet bagajı ve 1 adet bisikleti mevcuttur. Daha önceki uygulamada bagaj satın alımı yapıp, bisikleti için kontuarda 25euro ödemeye yapıyordu. Yeni uygulama ile hem bagajı için hem de bisikletin kilosunu birleştirip, toplam miktarda bagaj kilosu satın alacaktır.

Belçika (sadece internetten satın alınmış ve Eco tercihli yolcularımız için geçerli) girişli ve çıkışlı uçuşlarımız ile gerçekleştireceğiniz bagajsız uçuşlar için fiyat tarifesi aşağıda bilginize sunulmuştur.

Belçika girişli/çıkışlı uçuşlarda bir yolcu en fazla 40 kg bagaj satın alabilir, üzeri havayolu onayına ve ücrete tabidir.

Ağırlık
Online Fiyat
Havalimanı Fiyatı
0-20 kg €19,- €34,-
21-30 kg €28,- €45,-
31-40 kg €37,- €55,-
Havalimanı Excess bagaj ücreti €7 / kg başı

Almanya – İsviçre – Avusturya – Rusya - Polonya (sadece internetten satın alınmış ve Eco tercihli yolcularımız için geçerli) girişli ve çıkışlı uçuşlarımız ile gerçekleştireceğiniz bagajsız uçuşlar için fiyat tarifesi aşağıda bilginize sunulmuştur.

Almanya – İsviçre – Avusturya – Rusya - Polonya girişli/çıkışlı uçuşlarda bir yolcu en fazla 40 kg bagaj satın alabilir, üzeri havayolu onayına ve ücrete tabidir

* Sadece Almanya, Avusturya ve İsviçre destinasyonlu uçuşlarda bebeklerin + 10kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

Ağırlık
Online Fiyat
Havalimanı Fiyatı
0-20 kg €15,- €25,-
21-30 kg €25,- €40,-
31-40 kg €32,- €50,-
Havalimanı Excess bagaj ücreti €7 / kg başı

Her şeyden önce Corendon Airlines ile uçuşunuz esnasında oluşan hasar, gecikme veya kayıp gibi herhangi bir bagaj düzensizliği için yer hizmeti veren şirket adına özür dileriz.

Bu tür bir düzensizlik başınıza geldiyse lütfen, hemen havaalanındaki Kayıp Eşya Ofisine giderek bir “Düzensizlik Raporu“nu (PIR) doldurunuz. Talepleriniz PIR raporu olmadan, kabul edilmeyecektir.

Bagaj Kayıp/Hasarlı Bildirimini Ne Zaman Yapmalıyım?
Hasar veya kayıp ile ilgili bildiriler gittiğiniz destinasyonun havalimanında hemen bildirilmesi gerekmektedir. Daha geç sunulmuş olan bildiriler (Hasar durumunda) bagajın teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde ve gecikmeli bagaj durumunda teslimattan sonraki yirmi bir (21) gün içinde yazılı olarak yapılmalıdır.

Şikayetlerinizin daha hızlı cevaplanabilmesi için şikâyet mektubunuzla birlikte PIR raporunuzla birlikte, biniş kartınızın, bagaj etiketinizin ve diğer gerekli evraklarınızın da fotokopilerini tarafımıza iletmenizi rica ediyoruz. Yolcularımızın bagaj şikayetleriyle ilgili bütün evrakların orijinallerini ellerinde tutmaları gerekmektedir.

Belgeler Hakkında
Şirketimize yapılacak bütün şikâyet ve başvurular bagaj alış faturası, hasarlı bagaj tamir faturası, bilet, biniş kartı ve bagaj etiketi gibi resmî belgelere dayanılarak yapılmalıdır. Talep edilen belgeleri temin ederken çıkabilecek masrafları Corendon Airlines karşılamamaktadır.

Eğer bagaj, şikâyet olmadan alınırsa, bu bagajın sağlam ve eksiksiz durumda teslim edildiğinin kanıtıdır.

Bagajında değerli, kırılacak ve önemli eşyalarını bulunduracak yolcularımızın sigortalarını bagajlarının değerini karşılayacak şekilde düzenlettirmeleri tavsiye edilmektedir.

Bagaj içerisindeki kırılabilir ve bozulabilir maddeler, elektronik aletler, müzik aletleri, ilaçlar, değerli eşyalar (para, mücevherat, ticari ve kıymetli doküman, pasaport ve kimlik gibi), tehlikeli maddeler (ateşli silah, mermi, kimyasal nitelikli madde gibi) bulundurulamaz. Bu tür eşyaların kaybından ve zarar görmesinden taşıyıcı sorumlu tutulamaz. Corendon Airlines hasarlanan bagajın içinde lekelenen, hasarlanan veya kaybolan eşyalardan da sorumlu değildir.

Şemsiyeler, bastonlar, koliler, ve benzeri eşyalar bagaja dâhil edilemez çünkü hasara sebebiyet verebilir.

Corendon Airlines yolcu bagajlarındaki tekerlek, kayış, şerit, çekçek ve benzeri çıkıntılı bagaj parçalarının kayıplarından veya hasarından; iyi paketlenememiş bagajlardaki kayıplardan sorumlu tutulamaz.
Corendon Airlines havalimanında veya uçakta unutulmuş olan kişisel eşyaların kaybolmasından sorumlu tutulamaz. Uçakta yolcular tarafından unutulan eşyalar o meydanın Kayıp Eşya Birimine teslim edilir.

Corendon Airlines, bagaj içerisinden kaybolan eşyalardan sorumlu değildir.

Corendon Airlines Müşteri İlişkileri birimine bildirilen bütün şikâyet ve başvurular İngilizce veya Türkçe yapılmalıdır.

Corendon Airlines, hasarlı/kayıp bagaj olması hâlinde uzlaşma için bagajın ağırlığını baz almaktadır. Özel sigortaların uzlaşmalarında değer baz alınmaktadır.

İndiğiniz havalimanındaki anlaşmalı yer hizmeti şirketimizin kayıp eşya ofisinden aldığınız kayıp raporu ile birlikte aşağıda belirtilen evrakları Corendon Airlines Yer İşletme/Kayıp Eşya birimine gönderiniz.
Kayıp bagaj raporu (bagajınızı teslim alamadığınız havalimanında tutturmuş olduğunuz rapor),

Uçak biletiniz,

Uçağa biniş kartınız,

Bagajınızın ağırlığını belgeleyen bagaj etiketleriniz,

Fazla bagaj ücreti ödenmiş ise makbuzu,

Bilet fiyatınız biletinizin üstünde yazmıyorsa, tek kişi ve tek yön bilet fiyatınızı belgeleyen dokümanınız.

Kendi adına bagaj etiketi ibraz edemeyen yolcularımıza karşı Corendon Airlines hiçbir sorumluluk kabul etmez.

İndiğiniz havalimanındaki anlaşmalı yer hizmeti şirketimizin kayıp eşya ofisinden aldığınız hasarlı bagaj raporu ile birlikte aşağıda belirtilen evrakları Corendon Airlines Yer İşletme / Kayıp Eşya birimine gönderiniz.

Hasarlı bagaj raporu (bagajınızın hasarlandığı havalimanından ayrılmadan tutturmuş olduğunuz rapor)

Uçak biletiniz,

Uçağa biniş kartınız,

Hasarlanan bagajınızın etiketi,

Bagajınız tamir edilebiliyorsa yetkili bir tamirciden tamir faturası,

Bagajınız tamir edilemiyor ise bunu onaylayan üretici firmadan veya yetkili bir tamirciden hasarlanan bagajın yaşını ve değerini içeren tamir edilemez belgesi,

Bagajınızın satın alma faturası,

Hasarlanan bagajınızın fotoğrafları,

Bilet fiyatınız biletinizin üstünde yazmıyorsa, bilet fiyatınızı belgeleyen dokümanınız.

Şikâyetleriniz için aşağıdaki adresle irtibata geçebilirsiniz.
Corendon Airlines
Yer İşletme / Kayıp Eşya birimi
aytll@corendon-airlines.com

Güzeloluk Mah. 1879. Sok. No: 148
07200 ANTALYA / TÜRKİYE

Yönetmelikler gereği, uçuş emniyetine risk oluşturduğu için, tehlikeli madde kategorisine giren maddelerin yolcularımız tarafından uçağa alınması bazı istisnalar dışında yasaklanmıştır.

Tehlikeli madde kategorisine giren maddeler şunlardır: Patlayıcılar, gazlar, yanıcı maddeler, oksitleyiciler ve organik peroksitler, aşındırıcılar, bulaşıcı ve zehirli maddeler, radyoaktif maddeler ve lityum bataryalar, çevreye zararlı ve manyetik maddeler benzeri diğer tehlikeli maddeler.

Aşağıdaki tabloda belirtilen tehlikeli maddeler belirli kurallar dahilinde yolcu beraberinde tasinabilir.

Aşağıda belirtilen şartlar dışında ulusal ve uluslararası mevzuat kaynaklı diğer kısıtlamalar dikkate alınmalıdır. (Sıvı ve Gümrük kısıtlamaları gibi). Ayrıntılar için info@corendon-airlines.com ile irtibata geçiniz.

Uçak altı bagajınız güvenlik nedeniyle yetkililer tarafından açılabilir. Kilitli olması halinde, doğabilecek zarardan Corendon Airlines sorumlu olmayacaktır.

Apple MacBook Pro

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) kararıyla;

2015-2017 tarihleri arasında satın alınan Apple MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar Kargo bölümünde bagaj olrak taşınamazlar.

Yolcular uçak içerisinde dizüstü bilgisayarları kulanamazlar ve bataryayı şarj edemezler.

Dizüstü bilgisayar uçuş süresince kapalı olmalıdır.

Samsung Galaxy Note 7
Uçağa kabul edilmez
Etkisiz hale getiren aletler Elektroşok silahları, biber gazı, v.b. Uçağa kabul edilmez
Patlayıcı tertibatlı çantalar ve kasalar Ataşe çantaları v.b. Uçağa kabul edilmez
Sıvı oksijen içeren tüpler ve cihazlar Uçağa kabul edilmez
70° üzeri alkollü içkiler ve sıvılar Uçağa kabul edilmez
Yakıt içeren motorlar, cihazlar Elektrikli testere, çim biçme makinası v.b. Uçağa kabul edilmez
Patlayıcılar
Havai fişek, işaret fişeği v.b Uçağa kabul edilmez
Yanıcı maddeler Çakmak gazı, Piknik tüpü ve diğer yanıcı boyalar, yağlar, gazlar, sıvılar ve katılar. Uçağa kabul edilmez
Aşındırıcı, oksitleyici veya zehirli maddeler Aşındırıcı veya zehirli özelliği olan temizlik malzemeleri ve kimyasallar. Çamaşır suyu, porçöz v.b Uçağa kabul edilmez
Basınçlı tüpler
Yangın söndürme tüpleri, karbondiyoksit tüpleri v.b Uçağa kabul edilmez
Elektrikli Bisiklet   Uçağa kabul edilmez
Sıvı
aküler
Araba aküleri, akabilir WCH aküleri v.b Uçağa kabul edilmez
Sıvı
yakıt kapları
Kamp ocağı v.b. Uçağa kabul edilmez (boş olduğutaktirde *kayıtlı bagajda taşınabilir info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Mermiler Emniyetli tipte mermiler, spor ve savunma amaçlı Kişi başı bürüt 5 kg a kadar uçak altında taşınabilir. info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Civa içeren barometre ve termometreler Resmi görevdeki meteorolji çalışanı tarafından taşınabilir. El bagajı olarak taşınabilir. info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Civa içeren medikal amaçlı termometre (derece)
*Kayıtlı
bagajda, el bagajında ve **kişinin üzerinde koruyucu kabı içinde 1 adet taşınabilir.
Batarya ile çalışan tekerlekli sandalye veya yürüyüş Cihazları Akmaz Jel veya lityum bataryalı tekerlekli sandalyeler uçuşa kabul edilir. Bagaj bölümüne kabul edilir. (katlanabilir olması durumunda kabine kabul edilebilir.) info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Isı yayabilen cihazlar Dalış feneri, bataryalı lehim cihazı v.b) El bagajında ve *kayıtlı bagajda taşınabilir.
info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Lityum bataryalı medikal cihazlar AED,
CPAP, POC, Nebulizer, Respiratör v.b
*Kayıtlı bagajda, el bagajında ve **kişinin üzerinde taşınabilir. info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Alkollü içecekler *Kayıtlı bagajda, el bagajında ve **kişinin üzerinde 5 litreye kadar taşınabilir. Diğer kısıtlamalar dikkate alınmalıdır.
Spor amaçlı kullanılan soğutucu spreyler ve oda kokuları Uçak
altında max 2lt (her bir tüp max 500 ml) taşınabilir.
Diğer kısıtlamalar dikkate alınmalıdır.
Deodorant, parfüm, saç spreyi, v.b
Deodorant, parfum, hairspray *Kayıtlı bagajda, el bagajında ve **kişinin üzerinde max 2lt (her bir tüp max 500 ml) taşınabilir.
Diğer kısıtlamalar dikkate alınmalıdır.
Can
yeleği (kendiliğinden şişen)
*Kayıtlı bagajda, el bagajında ve **kişinin üzerinde taşınabilir.
info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Lityum-ion bataryalar 100wh-160wh arası
160wh
üzeri bataryalar uçağa kabul edilmez.
El
bagajında veya **kişinin üzerinde taşınabilir. Max 2 adet.
info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Batarya ile çalışan taşınabilir cihazlar
Laptop, fotograf makinesi, cep telefonu benzeri cihazlar. Sızdırmaz batarya değerleri 12V ve 100Wh / lityum batarya değerleri 100wh ve 2gr lityum ağırlığını geçmeyecek şekilde olan aletler.
*Kayıtlı bagajda, el bagajında ve **kişinin üzerinde taşınabilir.
Yedek piller/ bataryalar Sızdırmaz batarya değerleri 12V ve 100Wh / lityum batarya değerleri 100wh ve 2gr lityum ağırlığını geçmeyecek şekilde olan bataryalar Sadece el bagajında veya **kişinin üzerinde birbirine temas etmeyecek şekilde taşınabilir.
Dry Shipper
Sıvı nitrojen ile soğutma sağlayan izoleli kaplar.
*Kayıtlı bagajda, veya el bagajında taşınabilir.
info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Kuru buz – katı karbondioksit Liquid nitrogen, insulated cooling containers *Kayıtlı bagajda, veya el bagajında taşınabilir. Max kişi başı 2,5 kg
info@corendon-airlines.com ‘dan onay alınması gerekir.
Kibrit ve
çakmaklar
Her yerde yanabilen kibritler ve mavi alevli (rezistanslı) çakmaklar hariç
**Yolcu üzerinde bir adet taşınabilir.
Elektronik
sigaralar
Elektronik puro, veya dumanlaştırıcı cihazlar.
**Yolcu üzerinde veya el bagajında taşınabilir. Istem dışı active olmaya karşı korunmalıdır. Bataryalar 2gr lityum ve 100wh değerlerini geçemez. Uçak içinde kullanımı veya şarj edilmesi yasaktır.

*Kayıtlı Bagajda- uçak altına verilen bagaj
**Kişinin üzerinde- Yolcunun cebinde, elinde veya üzerine takılı olarak

Yukarıda verilen tehlikeli maddelere ek olarak, aşağıdaki maddeler el bagajı olarak kabinde taşınamazlar:
• Plastik veya metal oyuncak tabanca veya kuru sıkılar
• Mancınık, sapan
• Kesici alet, çatal, bıçak, kaşık, kepçe
• Her uzunluktaki bıçaklar
• Traş jileti
• Makas